ние произведуваме релативно поевтини производи со висок квалитет.

Како да се користи LED Производи за проширување на бизнис можности во ФИФА 2010

Во текот на 2010 ФИФА Светско Првенство, ќе има многу навивачи ќе барови за гледање фудбал игри Пренос во живо. Како вие ќе го направи вашиот бар попривлечен за овие фанови? Оваа статија ќе ви каже како да ги користат ЛЕД Знаци , LED светло Кутии и LED светло рамки да ви помогне да се привлечат повеќе клиенти за да посетат вашиот Купувам, значи можете да заработите повеќе пари во текот на 2010 ФИФА Светско Првенство.

Најголемата предност на LED светла во споредба со традиционалните светилки е енергијата. Во исто просветлување состојба, LED светла, ќе треба помалку електрична енергија и исто така се повеќе еколошки. На поважно тоа ви заштедува многу трошоци. Понатаму, овие производи се многу безбедно затоа што тие се напојува со 12V DC која нема да предизвика никаква штета на човечкото тело.

Прво на сите ќе треба да инсталирате знак дека може да се око-фаќање на денот и ноќта за вашата продавница; Осветлено Знаци е несомнено најдобриот избор. Би сакал да препорачуваме да користите ЕПОКСИДНИ смола Знаци или Метал позадинско осветлување знаци . Поради тоа што сите LED диоди во ЕПОКСИДНИ смола Знаците се фрлија внатре во смола кој ќе се спречи штета на светлата во надворешната средина. Исто така, бидејќи светлата дифузен одраз во смола што зрачи, светлата ќе биде многу меко и природни, а особено импресивен во текот на ноќта. Метал позадинско осветлување знаци , особено од не'рѓосувачки челик позадинско осветлување знаци во споредба со ЕПОКСИДНИ смола Знаци , ќе имаат дури и повеќе луксузни квалитети во текот на денот и во текот на ноќта, со LED позадинско осветлување поддршка , севкупниот ефект е многу безбедност, иако Светлината ќе биде малку послаба. Относнотова, вашиот Осветлено Знаци може да се забележи од далеку во текот на денот, а особено во текот на ноќта.

Потоа можете да инсталирате ЛЕР порака знак на рамката од вратата на својата продавница, која емитува на најновите фудбалски натпревар резултати или вашиот магазин профил. Овие текстуални пораки може да се постави преку програма, што е многу лесно да се промени кога е потребно. Во вечерните часови, тоа ќе биде особено атрактивна за внимание. Така, фановите кои немаат билети може да се добие во реално време игра резултатите од вашиот магазин и ќе се направи добар впечаток на вашиот магазин. Се разбира, исто така ќе треба да се постави ЛЕР Пишување одбор на вратата, на која можете да пишувате текст или слики да се воведат специјални понуди денес или поздравува порака користејќи посветен highlighter, информациите ќе бидат покажа со значителна осветлување резултати, кога моќ на . Вие исто така може да се постави оваа информација да се покаже трепкави ефект со помош на вградениот во контролер.

Можете исто така да место ЛЕР анимирани светлината кутии на клупа, шалтери, ѕидови и други места. Да бидат поатрактивни, светлината кутија може да се осветлени со блок-од-блок од страна на процесот на контрола за да се постигне динамичен ефект. анимирани светлината кутии дури и да ја покажат ефектот на тече анимација дека особено погоден за бар. Можете да покаже пиво поливајќи надвор од шишето во светлината поле, за да се зголеми визуелни ефекти кои има многу добри реклами резултати.

Вие исто така може да инсталирате реклами во една јавна тоалетот, постојат два тип на светлината кутии кои може да се постигне таа цел, оној што има статичка слика и уште еден е слики во кривина. И двајцата се изработени од високо-технолошки материјали што тоа е реклама кутија со моќта на и е обична огледало без електрична енергија. Можете да ја инсталирате ЛЕР магија огледало light box опремен со човечкото тело сензори на ѕидот од раката-перење маса, тоа ќе биде огледало за олеснување на гости кога луѓе блиски до него и тоа ќе покаже реклами, кога гостите се отселам на малку. Тоа е корисникот омилени поради тоа што има такви вонредни рекламирање способности.

Се разбира, многу е важно за покачување на атмосферата на Светското првенство, вие исто така може да се постави некои диоди ленти во вашиот магазин, така што светлината појаси ќе го осветли со удари (далечински контролирани). Неопходно е да се има оваа атмосфера без оглед дали тоа е отворен бар или затворен бар.

Сите горенаведени производи, лесно можете да најдете на нашиот веб сајт, сте добредојдени да се распрашува и бара за кориснички производи. Ние ќе ви обезбедиме со повеќето ефективни LED производи. Ние произведуваме сите производи се користат најквалитетни материјали, најдобар технологија и од страна на искусни техничари. Една година гаранција доручек.

Постои само шест месеци до 2010 ФИФА Светско Првенство, дејствуваат сега за да го поставите вашиот магазин со LED производи.

LedSignsNet.com Помош во живо

Категорија

Преведувач

Популарни Тагови

Споделување и Уживајте

Односи со јавноста

Топла Производи